Optyk – co warto wiedzieć?

Kobieta w salonie optycznym bada swój wzrok

Artykuł sponsorowany.

Poszukiwanie okularów zaczyna się od potrzeby lepszego widzenia lub ochrony przed słońcem i warunkami atmosferycznymi. Tracąc zdolność swobodnego czytania, oglądania i rozpoznawania rzeczy dookoła pojawia się potrzeba odwiedzenia okulisty.

Dlaczego warto odwiedzić salon optyczny?

Do okulisty w salonie chodzi się również gdy następuje powolne pogłębianie posiadanej wady. Jednak nie tylko to jest powodem odwiedzania salonu optycznego.

Poszukuje się tam również okularów przeciwsłonecznych, z filtrami UV przeciwko promieniowaniu słonecznemu oraz typu polaroid, przeciwsłonecznych z jednoczesną korekcją wzroku.

Często jest to miejsce, gdzie znajdują się najlepsze i najbezpieczniejsze dla oczu soczewki kontaktowe, które specjalista dopasuje do kształtu rogówki i indywidualnych potrzeb pacjenta. Również doradzi, jak je prawidłowo samodzielnie zakładać i jak o nie dbać.

Salon optyczny w Dąbrowie Górniczej znajduje się przy ulicy 11 Listopada 32 (mapka z dojazdem poniżej) oraz oferuje wszelakiego rodzaju akcesoria i środki do pielęgnacji oprawek okularowych, szkieł i soczewek (ściereczki, etui, płyny do czyszczenia szkieł, itp.).

Co oferuje profesjonalny salon optyczny?

W profesjonalnym salonie wykonuje się specjalistyczne kompleksowe badanie wzroku. Badanie to jest niezbędne, aby soczewki w okularach zostały perfekcyjnie dobrane i zdiagnozowane ewentualne choroby. Zajmuje się tym doświadczony lekarz okulista. Porad udziela również optometrysta, który jest specjalistą od badania wzroku, ale w przeciwieństwie do lekarza okulisty, nie diagnozuje schorzeń dotyczących oczu. Trzecim rodzajem specjalisty, z którego pomocy warto skorzystać jest ortoptysta – zajmuje się takimi wadami, jak zez, uciekanie oka, czy zaburzenia akomodacji.

Okulary dla dzieci i dorosłych

Po dopasowaniu idealnych szkieł dobiera się do nich oprawy okularowe. Szeroka gama oprawek od światowych projektantów, a także polskich rzemieślników, pozwala na wybór okularów ułatwiających codzienne czynności, wygodnych w użytkowaniu, idealnie dopasowanych do kształtu twarzy i jednocześnie wpisujących się w aktualnie panujące trendy modowe.

Jako, że kłopoty ze wzrokiem dotykają już nawet najmniejsze dzieci warto jak najszybciej odwiedzić optyka. Dobrze dobrane okulary dla dziecka to szansa, że w przyszłości wada wzroku nie będzie się pogłębiała. Aby łatwiej przekonać dziecko do noszenia okularów twórcy oprawek przygotowują specjalne kolekcje kolorowych, lekkich i komfortowych oprawek, często z postaciami z bajek, które dzieci uwielbiają.

Optyk w Dąbrowie Górniczej oferuje również wymianę szkieł w posiadanych już okularach i naprawę uszkodzonych oprawek.