Medycyna estetyczna – co to jest i na czym polega?

Lekarze podczas zabiegu medycyny estetycznej

Obecnie duża część zarówno kobiet jak i mężczyzn decyduje się na poprawę swojego wyglądu. Niewątpliwie każdy chciałby zachować młodzieńczy wygląd jak najdłużej. Poprawa wyglądu skóry, zwiększenia jej napięcia i elastyczności, nadawanie wymarzonego kształtu ciałom nie jest niczym szczególnym w dzisiejszych czasach. A to wszystko staje się możliwe dzięki medycynie estetycznej.

Czym jest medycyna estetyczna?

Społeczeństwo od lat wykorzystuje różne metody poprawy wyglądu. W zależności od czasów medycyna estetyczna była na różnym etapie rozwoju. Natomiast od zarania dziejów medycyna estetyczna zajmowała się pielęgnacją, poprawą i polepszaniem wyglądu zewnętrznego. Obecnie lekarze medycyny estetycznej wykorzystują nowoczesne techniki oraz leki i suplementy diety, które działają jak eliksir młodości. Medycyna estetyczna opiera się na dokonywaniu mniej lub bardziej inwazyjnych zabiegów, które pozytywnie wpływają na wygląd i zapobiegają procesom starzenia.

Obszar działania medycyny estetycznej

Zabiegi medycyny estetycznej wykorzystuje się do szeroko pojętej poprawy wyglądu. Lekarze medycyny estetycznej wykonują różnego rodzaju zabiegi o charakterze profilaktycznym lub leczniczym, w przypadku gdy doszło już do pewnej zmiany skórnej. W przeważającej części lekarze medycyny estetycznej pomagają spowolnić proces starzenia poprzez zniwelowanie zmarszczek, poprawę kolorytu czy zwiększenie napięcia skóry. Natomiast medycyna estetyczna umożliwia również poprawę wyglądu w przypadku wystąpienia rozstępów, blizn, cellulitu. Medycyna estetyczna daje również szansę na bezinwazyjne i szybkie pozbycie się nadmiernej ilości kilogramów. Metody stosowane podczas wykonywania zabiegów nie ingerują znacznie w organizm i nie wymagają długotrwałej rekonwalescencji. Szerokie wyjaśnienie oraz wachlarz najskuteczniejszych zabiegów medycyny estetycznej można z łatwością odnaleźć na stronie www.wrosinski.pl.

Najbardziej popularne zabiegi medycyny estetycznej

  • Wypełnianie zmarszczek – jest to bezinwazyjna i niemal bezbolesna metoda spowalniająca proces starzenia. Polega ona na iniekcji kwasu hialuronowego lub botoksu w miejsce występowania zmarszczki. Dzięki temu skóra w miejscu nakłucia staje się napięta i elastyczna.
  • Mezoterapia – celem tego zabiegu jest głębokie odżywienie skóry. Lekarz medycyny estetycznej może wykonać mezoterapię igłową lub bezigłową. Mezoterapia ma zbawienny wpływ na skórę, ponieważ poprzez głębokie nawilżenie poprawia się jej kondycja, elastyczność i sprężystość.
  • Obkurczanie skóry – jest to zabieg wykonywany najczęściej w przypadku dużej utraty masy ciała. Wówczas tracimy tkankę tłuszczową natomiast pozostaje duża ilość rozciągniętej skóry, która straciła swoją elastyczność. Podczas tego zabiegu lekarz medycyny estetycznej wykorzystuje laser, który przy wykorzystaniu ciepła stymuluje pracę włókien kolagenowych. Zabieg ten jest bezbolesny i nieinwazyjny.
  • Powiększanie ust – jest to jedna z najczęściej wykorzystywanych metod poprawy wielkości ust. Polega on na strzyknięciu w odpowiednie miejsca, w okolicach ust, botoksu, który po kilku dniach powoduje efekt pełnych ust. Jest to zabieg niemal bezbolesny. Odczuwa się jedynie lekkie wkłucie.
  • Liposukcja – jest to zabieg potocznie zwany odsysaniem tłuszczu. Dzięki tej metodzie skutecznie i szybko można pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej. Liposukcję stosuje się najczęściej w okolicach podbródka, brzucha, ramion czy ud.
  • Przeszczep tłuszczu – jest to zabieg ściśle związany w powyższą liposukcją, ponieważ polega on na tym, że odessany tłuszcz wszczepia się w inne miejsce, gdzie tkanki tłuszczowej jest znacznie mniej. Jest to bezpieczny i naturalny sposób na wymodelowanie sylwetki.