Kwasy omega-3 a mózg

Kwasty omega-3 w zdrowych posiłkach

Niejeden z nas zapewne słyszał o dobroczynnym działaniu wielonienasyconych kwasów tłuszczowych (NNKT). Nie każdy jednak pamięta na co dzień o tym, jak zbawiennie wpływają na nasz układ nerwowy kwasy omega-3. Mózg funkcjonuje znacznie lepiej i sprawniej radzi sobie z codziennymi wyzwaniami, jeżeli dostarczamy mu codziennej porcji tych odżywczych substancji.

Kwasy omega-3 – mózg działa jak naoliwiony!

Jedną z najlepszych substancji odżywczych, zalecaną szczególnie obficie i często w okresie szczególnie nasilonej pracy umysłowej (np. w czasie sesji egzaminacyjnych) są kwasy tłuszczowe omega-3. Mózg pod wpływem intensywnej nauki dość szybko wykazuje zmęczenie, dopada nas problem z zapamiętywaniem oraz koncentracją, a na domiar złego zaczyna boleć głowa. Szybko czujemy również spadek sił witalnych – szczególnie, gdy uczyliśmy się intensywnie do egzaminu przez kilka lub nawet kilkanaście dni z rzędu!

Odpowiednia podaż kwasów tłuszczowych omega-3 każdego dnia pomoże w szybkiej regeneracji oraz wzmocnieniu ośrodkowego układu nerwowego, dzięki czemu Twój mózg będzie działał jak dobrze naoliwiona maszyna!

Omega-3 – odżywka dla umysłu

Czujesz się zmęczony, a może nawet wypalony? Sięgnij po kwasy omega-3. Mózg będzie Ci za to wdzięczny! Co zaobserwujesz już w krótkim czasie regularnego przyjmowania optymalnej porcji omega-3?

  • Zauważalny przypływ sił witalnych.
  • Łatwość w skoncentrowaniu myśli.
  • Szybsze zapamiętywanie nowych informacji.
  • Wyższe oceny na egzaminach.
  • Lepsze wyniki w pracy.
  • Znacznie więcej energii przy wykonywaniu codziennych czynności.
  • Efektywniejszy sen.
  • Dużo lepsze samopoczucie i więcej uśmiechu.

Kwasy omega-3 są bez wątpienia niezwykle cennym składnikiem, który powinien na stałe zagościć w codziennym jadłospisie. Jak zaprosić NNKT do swojej diety? To bardzo proste – wystarczy wiedzieć, w jakich produktach można je znaleźć i zacząć po nie sięgać.

O tym, gdzie znaleźć dobre źródła kwasów omega-3 przeczytasz więcej w artykule: www.calanoil.pl/zrodla-kwasow-omega-3-ktore-sa-najlepsze/