Codzienne, zdrowe nawyki, które poprawią komfort Twojego życia

Zdrowe nawyki które poprawiają komfort życia

Artykuł partnera.

Na co dzień żyjemy w silnie zanieczyszczonym środowisku. Wiele osób wykonuje pracę biurową i przemieszcza się samochodami, prowadząc siedzący tryb życia. Te i wiele innych czynników powodują, że choroby cywilizacyjne są coraz większym zagrożeniem dla człowieka. Aby walczyć ze złym samopoczuciem, zadbać o stan zdrowia i szczupłą sylwetkę, warto pilnować nawodnienia. Jak wykorzystywać dzbanek filtrujący i dlaczego jest on tak ważny?

Rola nawodnienia w życiu człowieka

W zależności od wieku i stanu zdrowia organizm człowieka składa się od mniej więcej 45 do 78% z wody. Jest ona niezbędna, aby procesy fizjologiczne mogły przebiegać sprawnie; wspiera termoregulację oraz utrzymanie prawidłowej masy ciała. Przyjmowanie wody usprawnia pasaż jelitowy i sprawia, że wysiłek – zarówno ten umysłowy, jak i fizyczny – jest bardziej efektywny.

Człowiek nie jest w stanie kumulować w swoim organizmie zapasów wody, dlatego bardzo ważne jest systematyczne dbanie o nawodnienie. W ciągu dnia powinniśmy spożywać przeciętnie od 1,5 do 2 litrów wody. Ilość ta jednak znacznie wzrasta w ekstremalnych warunkach temperaturowych oraz podczas wykonywania intensywnego wysiłku fizycznego.

Regularne spożywanie wody jest nawykiem, który można wypracować. Wystarczy odrobina cierpliwości i konsekwencji. Warto też wyposażyć się w dzbanek do filtrowania wody. To ekologiczna, tańsza i zdrowsza alternatywa dla kupowania plastikowych butelek, które kosztują znacznie więcej i zanieczyszczają środowisko.

Jak korzystać z dzbanka filtrującego?

Zakup dzbanka do filtrowania wody to jednorazowy wydatek. Później wystarczy regularnie wymieniać wkłady na nowe, aby zapewnić sprawne oczyszczanie wody. Jak sprawić, żeby regularne nawadnianie przychodziło Ci łatwo i naprawdę poprawiało zdrowie oraz samopoczucie? Oto kilka prostych rad, które warto zamienić w nawyki.

Po przyjściu do pracy napełnij dzbanek i postaw go na biurku. Dzięki temu łatwo ocenisz, ile udało Ci się wypić wody w ciągu dnia. To dobra motywacja, aby pamiętać o przyjmowaniu odpowiedniej ilości płynów. Dodatkowo możesz zadbać o ustawienie przypomnienia w telefonie. W ten sposób łatwiej będzie Ci pić częściej mniejsze porcje. To znacznie lepsze rozwiązanie niż spożycie dużej ilości wody, ale tylko jednorazowo.

Wybierając dzbanek szklany z filtrem, postaw na modele ze wbudowanym licznikiem ważności wkładu. Obsługuje się go bardzo prosto, a jest nieoceniony, kiedy trzeba ustalić, czy nadszedł czas wymiany filtra. To ważne, ponieważ zbyt długie używanie jednego wkładu obniża jego skuteczność. Każdy producent przewiduje dla swoich produktów określoną wydajność.

Unikaj stawiania dzbanka z wodą w naświetlonym miejscu. Oddziaływanie promieni słonecznych może sprawić, że we wnętrzu naczynia rozwiną się drobnoustroje, które później trudno będzie usunąć.

Kiedy wybierasz filtry do dzbanka, kupuj te zalecane przez producenta. To pewność idealnego dopasowania elementów i skutecznej filtracji przez odpowiednio długi czas. Efektywność takich wkładów będzie znacznie mniejsza, a dbałość o zdrowie – jedynie pozorna.

Czego używać zamiast dzbanka filtrującego?

Dzbanek do filtrowania wody jest świetnym rozwiązaniem, ale nie sprawdzi się w każdej sytuacji. Kiedy idziesz do szkoły, na zajęcia albo spotykasz się ze znajomymi, warto poszukać czegoś mniejszego. Na takie okoliczności zaprojektowano butelki z wkładem filtrującym.

Działają one na dokładnie takiej samej zasadzie, ale są dużo mniejsze i bez trudu można schować je w torbie lub plecaku. Butelki (podobnie jak dzbanki) możesz napełnić wodą z większości ujęć wodociągowych, także tych publicznych. W zależności od potrzeb możesz wybrać niewielkie bidony o pojemności od 0,3 litra do nawet 0,7 litra.

Gdzie kupować dzbanek do filtrowania wody?

Dzbanki filtrujące oraz filtry najlepiej kupować bezpośrednio od producenta lub w punktach sprzedaży partnerskiej. Popularne sieci supermarketów zwykle oferują niezbyt duży wybór produktów, których jakość często pozostawia wiele do życzenia. Stawiając na sprawdzonych dostawców, zyskujesz nie tylko możliwość wyboru spośród wielu rozwiązań, ale także fachowe doradztwo.

W sklepie Filtrosfera znajdziesz m.in. szeroki wybór artykułów renomowanej firmy Dafi, w tym szklany dzbanek filtrujący z kompletem wkładów. Jeśli masz wątpliwości dotyczące odpowiedniej pojemności dzbanka filtrującego, doboru filtrów lub korzystania z urządzeń filtrujących wodę, możesz liczyć na pomoc specjalistów.

Przekonaj się, że utrzymanie zdrowych nawyków jest łatwiejsze, niż może się wydawać. Zacznij już dziś i zobacz, że dbanie o nawodnienie po prostu się opłaca.